B!Z  |  YETENEKLERİMİZ  |  BİZE ULAŞIN  253 0 999

   Elektronik Sertifika
 
Ana Sayfa > Yeteneklerimiz > Elektronik Sertifika

  

  

Profornet Bilgisayar ve Internet Çözüm Ortaklığı, dijital dünyanın genişleyen sınırları içinde hayati önemi her gün artmakta olan güvenlik sorununun Dijital Sertifika ve Dijital İmza ile çözüldüğünün bilincindedir. Bu bilinçten hareketle; Profornet, merkezi Belçika’da bulunan, Pan-Avrupa ve dünyanın Türkiye’deki lider, tarafsız ve güvenilir sertifika mercii GlobalSign ile kurduğu iş ortaklığı sayesinde, sunucu güvenlik sertifika ve dijital imza hizmetlerini bünyesine dahil etmiştir.

Konuyla ilgili basın bültenine ulaşmak için tıklayınız.

Sertifikalar

Kişisel Sertifikalar
PersonalSign™
GlobalSign değişik uygulamalarda kullanılmak üzere bir dizi kişisel sertifikalar sunmaktadır. Internet üzerinde temasta bulunduğunuz kişilere sunmak istediğiniz güvenilirlik derecelerine göre, GlobalSign'ın size önermekte olduğu 3 çeşit kişisel sertifika vardır

PersonalSign Demo™ (1 aylık)
Bu sertifika tipi tamamen demo amaçlı olup kesinlikle kimlik bilgisi garantisi vermemektedir (sadece belirli bir e-posta adresi kontrol edilir).

PersonalSign 2™
Bu sertifika tipi standart güvenlik sunar ve limitli değere sahip tüm ticari alışveriş ve haberleşmeler için kullanılır. Kimliğiniz doğrulandıktan sonra sertifikanız yayınlandığından iletişim kurduğunuz taraflara kim olduğunuzu bildirebilirsiniz.

PersonalSign 3™
Bu sertifika tipi, talebi yapan kişinin fiziksel olarak GlobalSign'a yapmak zorunda olduğu başvuru yüzünden en yüksek garantiyi sağlamaktadır.

Sunucu Sertifikaları
ServerSign
ServerSign™ Güvenli Sunucu Sertifikaları kimlik tanılama, şifreleme ve ek özellikler sağlarlar. Sunucu Sertifikaları ziyaret ettiğiniz web sitesinin (bir alan adının sahibinin) kimliğini kanıtlar ve sizinle o web sunucusu arasındaki iletişimi şifreleyek gizli kalmasını sağlar.

ServerSign™ sertifikası alım sürecinde, Türkiye şartlarına uygun bir doğrulama sürecinden geçerek sertifikanızı alırsınız. Böylelikle, sayfanızı ziyaret eden kullanıcılar, sertifikanızın sağlamış olduğu 256-bit'e kadar destekli veri şifreleme teknolojisinin yanında, bağlandıkları sitenin kime ait olduğunu da kesin olarak bilirler. Böylelikle, üst düzey bir güvenliği ve güveni elde etmiş olursunuz.

Bütün büyük web sunucu yazılımları ve tüm browserlar SSL'i desteklemektedirler.

» ServerSign™: 256 bit'e kadar şifreleme desteği
» GlobalSign Sorumluluk Programı destekli (€37500)
» CRL (SİL-Sertifika İptal Listesi) Kontrolü
» %99,9 Browser Uyumluluğu
» ‘Secured by GlobalSign’ mührü
» 7/24 sertifika iptal etme olanağı
» Aynı gün içerisinde sertifika yayınlama olanağı
» Başvuru, kurulum, uygulama, test, yedekleme süreçlerinde ve sonrasında ücretsiz telefonda destek

Yazılım Sertifikaları
ObjectSign™

Yazılım şirketleri ve kişisel yazılımcılar da artık internet üzerinden dağıttıkları yazılımlarını dijital olarak imzalayabilmektedir. Müşteriler yazılımı geliştiren kişive kurumun kimliğinden, yükledikleri programın gerçekten o kurumdan geldiğinden emin olabilirler.

Bu tip sertifikalar ile, internet browserları ve mobil uygulama tabanlı, Java ve JavaScript appletlerini, ActiveX kontrollerini, Cabinet dosyalarını (.cab), JavaTM (.jar) arşiv dosyalarını vb.. Netscape'in Object Signing veya Microsoft'un Authenticode ürünleri vasıtasıyla imzalayabilirsiniz.

» ObjectSign™: Obje Yayınlama sertifikası
» GlobalSign Sorumluluk Programı™ destekli (37.500 Euro)
» 7/24 sertifika iptal etme olanağı
» Aynı gün içerisinde sertifika yayınlama olanağı
» Başvuru, kurulum, uygulama, test, yedekleme süreçlerinde ve sonrasında ücretsiz telefonda destek

T.C. TELEKOMÜNİKASYON KURUMU YER SAĞLAYICI FAALİYET BELGE NO: YS-(687) 2019 Profornet.
 

PROFORNET uygulama geliştirirken lisanslı yazılım kullanır.   

 
    B!Z  |  YETENEKLERİMİZ  |  BİZE ULAŞIN   


web tasarım elektronik ticaret web yazılımı email marketing sanal pos alan adı tescili online ödeme entegrasyonu web dizayn alışveriş sitesi sanal mağaza google reklam web tasarım barındırma web tasarım web dizayn domain hosting elektronik ticaret kiosk web yazılımı arama motorları optimizasyonu email marketing sanal pos online ödeme entegrasyonu web dizayn alışveriş sitesi sanal mağaza google reklam web tasarım elektronik ticaret web yazılımı email marketing sanal pos alan adı tescili online ödeme entegrasyonu web dizayn alışveriş sitesi arama motorları optimizasyonu sanal mağaza google reklam web tasarım kiosk barındırma web tasarım web dizayn domain hosting elektronik ticaret web yazılımı email marketing sanal pos online ödeme entegrasyonu web dizayn alışveriş sitesi sanal mağaza google reklam